Driving under influence

П'яна їзда

Головна Блог П'яна їзда
02 липня 2020 р.
513

Закон № 2617-VIII Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення до суднового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень, що передбачає, в тому числі і посилення покарання за водіння в стані алкогольного, наркотичного сп'яніння або під дією інших одурманюючих речовин, був прийнятий Верховною Радою в листопаді 2018 року. Норма про кримінальну відповідальність за «п'яну» їзду повинна була вступити в силу з 1 січня 2020 року, але був відкладений парламентом нового скликання до 1 липня 2020 року.

Зокрема, в Кримінальному кодексі України з'явилася стаття №286-1, згідно з якою керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного, іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, вважається кримінальним злочином. Інформація про судимість залишається в електронній базі даних Національної поліції і буде відображатися в довідці про відсутність / наявність судимості.

Відповідно до закону, кримінальна відповідальність настає за:

  1. керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;
  2. передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів;
  3. відмова водія пройти медичний огляд на стан сп'яніння або щодо вживання таких лікарських препаратів;
  4. вживання алкоголю після зупинки поліцією або після ДТП, але до медичного огляду - щоб виключити випадки, коли водії, таким чином, намагалися уникнути відповідальності.

Також збільшені штрафи за п'яну їзду:

Головне нововведення - тепер водіння у п'яному вигляді буде кваліфіковано як кримінальний злочин, а не як адміністративне порушення.

Таким чином, водій отримає судимість за новою статтею Кримінального кодексу 286-1 КК - навіть в тому випадку, якщо за правопорушення його затримають вперше.

Інформація про судимість залишається в електронній базі даних Національної поліції, навіть якщо буде погашена пізніше - що очевидним чином може впливати на життєвий і кар'єрний шлях людини. А в довідці про відсутність / наявність судимості запис про притягнення до кримінальної відповідальності буде відображатися завжди.

Наші Автомобілі