What's gonna happen

Що буде

Головна Блог Що буде
01 липня 2020 р.
498

Часто буває, що ви порушили правила дорожнього руху і, навіть коли вас зупинили, ви сперечаєтеся з поліцією і відстоюєте свої права мовляв: де відео, фото і відео фіксація, поки не покажете я цього не робив, якщо раніше це могло вам допомогти то зараз, так як в Києві, активно обставляють все камерами, через пару місяців буде важко доводити що-небудь і також деякі водії на місці порушення Правил дорожнього руху та складання поліцейським протоколу, відмовляються його підписувати, вважаючи, що це дає можливість не платити штраф. Мовляв, немає мого підпису, значить, я ніякого протоколу не бачив, нічого не знаю і можу не платити. Але ця думка помилкова і тягне за собою серйозні наслідки.

Як роз'яснює Дорожній адвокат, поліцейський відразу робить позначку про те, що водій відмовився підписувати постанову. На оскарження штрафу дається 10 днів з дня винесення постанови, на оплату - 15 днів з дня вручення. Після відмови в отриманні постанови, поліція повинна направити таку постанову за місцем проживання порушника. Однак невідомо, коли постанова надійде поштою, якщо взагалі надійде.

Якщо у водія немає копії постанови, він не може ні оплатити штраф (немає суми, реквізитів для оплати), ні оскаржити його (немає основного доказу штрафу, немає даних про поліцейського, виносить рішення). У той же час, несплата або НЕ оскарження штрафу в передбачені законом терміни може бути причиною подвоєння суми штрафу і передачі поліцією матеріалів на стягнення до виконавчої служби, яка, в свою чергу, стягне подвійний розмір штрафу з витратами на виконавче провадження, або заборонить виїзд водієві за кордон.

Таким чином, відмова водія отримати копію постанови на місці порушення шкодить тільки йому. Тому ми не рекомендуємо відмовлятися від отримання копії постанови про накладення штрафу. Завжди краще діяти так, як наказує закон, а вже потім, якщо ви вважаєте, що ваші права порушені або покарання необгрунтовано, звертайтеся до суду. Правда, недавно рішенням Верховного суду оскаржити штраф за порушення ПДР стало складніше.

Наші Автомобілі