Ukraine plans to increase fine

В Україні планують збільшити штрафи за перевищення

Головна Блог В Україні планують збільшити штрафи за перевищення
25 червня 2020 р.
505

В Україні планують збільшити штрафи за перевищення швидкості.

Міністерство внутрішніх справ підготувало законопроект про збільшення суми штрафів за перевищення швидкості, пропонована сума - 3 400 грн штрафу за перевищення більш ніж на 50 км / год.

Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко в інтерв'ю "РБК-Україна".

"Якщо людина перевищив до 50 км / год, то протягом 10 днів він повинен заплатити 127,5 грн, якщо понад 50 км / год - 510 гривень (згідно з чинним законодавством - ред.). Ми підготували законопроект, щоб цифра була значно більшою , 3400 гривень для тих, хто перевищив більш, ніж на 50 км / год. ", - сказав Геращенко.

Він додав, що є прихильником того, щоб в Україні було як в Фінляндії чи Швейцарії, де сума штрафу йде від відсотка від доходу.

"У нас деякі глави держкомпаній, наприклад, отримують по 10 мільйонів гривень. Якщо штраф буде 2% від доходу - це вже 200 тисяч гривень за перевищення швидкості. І тоді це буде серйозно, і не буде хотітися порушувати. Це ідеальний варіант, і ми до цього поступово прийдемо ", - зазначив Геращенко.

"Штрафи, звичайно, не відповідають проблематиці. Ми повинні піднімати верхній поріг штрафу", - зазначив Геращенко.

За його словами, зараз в Україні встановлено 50 камер автоматичної фіксації порушень, а за два роки планується встановити близько 1 тисячі камер по Україні.

"Всього система розрахована на 6 тисяч камер, вона місяцями зберігає інформацію, і кожен, хто отримує штраф, може подивитися, де він порушив. Ми підключаємо до неї все банки, і якщо людина згодна з тим, що він порушив, він за 30 секунд зі свого смартфона може розрахуватися. Наша мета - не збір грошей, а безпеку на дорогах ", - пояснив заступник міністра внутрішніх справ. Коментуючи репліку про те, що штрафи при автоматичній фіксації виписуються на власників, а не на водіїв, Геращенко зазначив: "Машина, як і зброя, - засіб підвищеної небезпеки. Якщо у людини є дозвіл на рушницю, він повинен зберігати його у себе, стежити за ним, а на полюванні може комусь видати тільки у своїй присутності ".

Він додав, що, якщо власники довіряють свій автомобіль комусь, то інший водій також повинен добре володіти навичками водіння і не порушувати правила.

"Якщо я комусь дав свій автомобіль, а він робить порушення, і мені приходять штрафи, тоді я йому скажу: або припиняй порушувати або ось, візьми і заплати, пересилаю йому QR-код, нехай платить. Якщо він відмовляється, тоді я просто поверну машину, навіщо мені це треба ", - зазначив Геращенко.

Заступник міністра допускає спроби оскарження в судах таких штрафів, зокрема в КС, бо відповідальність одержує не порушник, а власник.

"Але це не кримінальний процес, в якому потрібно доказ провини конкретної людини поза всяким сумлінням . Наше завдання - зменшити кількість жертв на дорогах, і власники автомобілів повинні розуміти, кому вони їх дають у користування ", - додав Геращенко.

Він розповів, що з 1 липня в країні запускають і інші функції системи автоматичної фіксації: почнуть контролювати проїзд перехресть на червоне світло і їзду по смузі для громадського транспорту.

Як повідомлялося, 1 червня скуйовджені камери які фіксують порушення дорожнього руху, перші камери встановили в Києві та Київській області.

Наші Автомобілі